Przesyłanie strumieni multimediów w oparciu o UserMedia, WebRTC i ASP.NET SignalR
http://pracait.com/aktualnosci/programista-cc-czerwiec-2015/

„DigITal Banking” Pierwsza polska edycja międzynarodowego konkursu

Trzy edycje i ponad 1 000 uczestników – to statystyki międzynarodowego konkursu CODE_n, promującego innowacyjność w branży IT. Przeznaczony dotąd wyłącznie dla start up’ów format wkracza do Polski. Firmy Rule Financial i GFT ogłaszają bowiem pierwszą edycję dedykowaną osobom indywidualnym. Zdolni programiści zyskają tym samym realną szansę na dostęp do globalnej sieci biznesowej, dzięki której polskie innowacyjne pomysły mogą zostać przekute w dobrze prosperujące biznesy. Laureaci finałowej trójki zostaną zaproszeni na międzynarodowe targi CeBIT 2015 w Hanowerze a zwycięzca opuści je z 30 tysiącami złotych „w kieszeni”.

Przed polskimi programistami otwiera się nowa szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności na arenie międzynarodowej. Firmy Rule Financial i GFT, światowi liderzy w zakresie tworzenia oprogramowania dla branży finansowej ogłaszają bowiem ogólnopolski konkurs „DigITal Banking”. Zadaniem uczestników w pierwszej polskiej edycji będzie opracowanie koncepcji innowacyjnego pomysłu wraz z jego działającym prototypem, wnoszącego nową jakość w bankowości elektronicznej. Autorzy trzech wybranych projektów, oprócz nagród pieniężnych o łącznej wartości 40 tysięcy zł, będą mieli możliwość udziału w targach CeBIT 2015 w Hanowerze. To branżowe wydarzenie to kluczowa platforma umożliwiająca nawiązania ważnych kontaktów biznesowych i szansa zaprezentowania własnego pomysłu potencjalnym inwestorom.

Po raz pierwszy w Polsce

Udział w konkursie to szansa na pokonanie barier, z którymi muszą mierzyć się wszyscy posiadający pomysł na rozwiązanie problemów w bankowości elektronicznej: brakiem kontaktów biznesowych i zaplecza finansowego.
Obserwujemy dynamiczny rozwój branży IT w Polsce, dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs „Digital Banking”, ściśle wzorowany na międzynarodowym formacie. W przeciwieństwie do oryginalnego projektu, skierowanego do start-upów, polska edycja jest adresowana do osób indywidualnych i zespołów. Oznacza to, że każdy chętny ma możliwość zaprezentować swoje umiejętności i zachęcić do wsparcia pomysłu potencjalnych inwestorów – podkreśla Andrea Wlcek, Dyrektor programu CODE_n, przedstawicielka GFT Group. Dzięki konkursowi innowacyjne pomysły technologiczne oraz ich autorzy będą promowani na arenie międzynarodowej. Jego celem jest również zachęcanie młodych programistów do podnoszenia wiedzy i zdobywania nowych kompetencji.

Rule Financial i GFT Group – światowi liderzy w zakresie tworzenia oprogramowania dla branży finansowej. Wśród klientów Rule Financial znajduje się 9 z 10 największych banków inwestycyjnych na świecie. Firma stworzyła w ostatnim roku w Polsce ponad 200 miejsc pracy w sektorze IT i planuje dalej rozwijać działalność na polskim rynku. Pracownicy przedsiębiorstwa mają możliwość uczestniczenia w projektach dla największych światowych marek finansowych działających m.in. na Wall Street i w Londynie.

GFT jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego. Z siedzibą w Niemczech, GFT Group oferuje technologiczną ekspertyzę, siłę innowacji, oraz najwyższą jakość od ponad 25 lat. Założona w 1987 roku firma, odnotowała w 2013 przychody na poziomie przekraczającym 260 mln EURO. Z globalnym zespołem 3000 pracowników i 1200 specjalistów, firma jest obecna w 11 krajach za pośrednictwem 32 biur. The GFT Group jest notowana na giełdzie we Frankfurcie (Prime Standard).

Rejestracja http://www.gft.com/pl/pl/index/wygraj_30000_PLN.html


W 2012 roku, spośród 400 zgłoszeń z 42 krajów, jury konkursu CODE_n wybrało projekt myTaxi, czyli aplikację, która wprowadza branżę taxi w XXI wiek, łącząc bezpośrednio kierowcę z pasażerem. Do tej pory aplikacja, dostępna na systemy operacyjne IOS, Android, Windows Phone i BlackBerry, została pobrana przez 10 milionów użytkowników i jest używana przez ponad 45 tysięcy taksówkarzy w 48 miastach.

DigITal Banking_grafika

Comments are closed.