Przesyłanie strumieni multimediów w oparciu o UserMedia, WebRTC i ASP.NET SignalR
http://pracait.com/aktualnosci/programista-cc-czerwiec-2015/

Potrójny zwycięzca codearena wygrywa na Święta 1000$

winner_ci2Marcin Gerstenberger z Poznania po raz trzeci zwyciężył w turnieju dla programistów organizowanym przez codearena. Pierwsza międzynarodowa edycja zakończyła się 21 grudnia, a wygrany otrzyma nagrodę główną w wysokości tysiąca dolarów.

Zwycięzca turnieju codearena international to, znany już wszystkim uczestnikom konkursu, programista-freelancer z Poznania. Marcin Gerstenberger dwukrotnie wygrywał już poprzednie polskie edycje turnieju, tym razem sięgnął po zwycięstwo w grze międzynarodowej i jednocześnie powiększył swój świąteczny budżet.

Pierwsza edycja codearena international zakończyła się 21 grudnia po trwających ponad półtora miesiąca przygotowaniach i rozgrywkach między uczestnikami z Polski, Niemiec, Ukrainy i innych krajów. W finale znaleźli się jednak tylko Polacy, którzy zdobyli już spory bagaż doświadczeń w programowaniu sztucznej inteligencji w poprzednich polskich edycjach codearena. W odbytych początkowo rundach finałowych trzech graczy zdobyło taką samą ilość punktów, dlatego ostateczna walka o zwycięstwo rozegrała się już tylko pomiędzy nimi. Poziom był dość wyrównany, lecz w Marcin Gerstenberger wygrał 13 rund, wyprzedzając o trzy kolejnego uczestnika, a tym samym zdobył nagrodę główną – 1000$. Warto też przypomnieć, że w poprzednich turniejach wygrał już w sumie kilka tysięcy złotych oraz nagrody rzeczowe.

Finałowe rozgrywki były bardzo zacięte, poziom był wyrównany i do samego końca nie wiadomo było, kto wygra. Myślę, że po prostu dopisało mi szczęście – ocenia skromnie Gerstenberger.

IV edycja polska

Wyłonienie zwycięzcy codearena international to nie koniec gier. Wciąż można pracować nad swoim botem, którego zadaniem jest zbieranie kryształów na planszy gry strategicznej CodeCraft i sprawdzić się w kolejnej polskiej edycji turnieju, która potrwa do końca stycznia. Najprawdopodobniej także tutaj pod koniec konkursu zobaczymy najlepszych graczy w rundach finałowych, które organizatorzy po raz pierwszy testowali w edycji międzynarodowej.

Konieczność rozegrania meczów pomiędzy wszystkimi uczestnikami finałów daje większe szanse na wyłonienie programisty, który jest rzeczywiście najlepszy – tłumaczy Mariusz Wnęk, współzałożyciel codearena – minimalizuje to czynnik przypadku i szczęścia, a pokazuje, kto najlepiej dopracował swój program i obrał najlepszą strategię – dodaje.

Grać, a także oglądać mecze uczestników, można na stronie http://codearena.pl. Udział w turnieju jest bezpłatny, a wśród nagród czwartej edycji znajdą się m.in. specjalistyczna klawiatura i myszka dla graczy od Logitech Gaming Polska oraz branżowe publikacje sponsorowane przez Wydawnictwo PWN. Niezmiennie, udział w konkursie daje też szansę na zabłyśniecie przed pracodawcą, pokazanie się headhunterom i zdobycie wymarzonego stanowiska.

Organizatorem turnieju codearena i codearena international opartych na grze CodeCraft jest codearena.pl – platforma z cyklicznymi turniejami dla programistów, polegającymi na rywalizacji sztucznej inteligencji napisanej przez uczestników. To pierwsze na polskim rynku turnieje oparte na zaawansowanym mechanizmie gier strategicznych wykorzystujących atrakcyjną  grafikę, w których graczem jest sztuczna inteligencja, a nie człowiek.


Więcej informacji na stronach: http://codearena.pl (edycja polska) i http://codearena.eu (edycja międzynarodowa) oraz fanpage’u codearena.

Comments are closed.