Przesyłanie strumieni multimediów w oparciu o UserMedia, WebRTC i ASP.NET SignalR
http://pracait.com/aktualnosci/programista-cc-czerwiec-2015/

Tytuł KODMASTERA czeka na zwycięzców Solve IT! Pierwszej programistycznej gry miejskiej

02_post_02

Już 3 października w różnych punktach na terenie całego Wrocławia pasjonaci programowania w językach PHP i Java zmierzą się z koderskimi (i nie tylko) zadaniami podczas Solve IT!, pierwszej programistycznej gry miejskiej, organizowanej przez Grupę Unity.

Jaki jest stereotyp dotyczący programistów? Dzień zaczyna od kawy w nadgryzionym kubku, a najlepiej czuje się przyklejony do ekranu, ze słuchawkami na uszach. Zna tysiące poleceń i znaków kodu, a w mowie używa najchętniej tylko słów tak i nie. Gra Solve IT! to świetna okazja aby zawalczyć z wizerunkiem TYPOWEGO KODERA. Warto w końcu oderwać się od biurka, zmierzyć się z koderskimi łamigłówkami, a przy okazji poćwiczyć swoją sprawność, celność i zespołową komunikację oraz nawiązać nowe, ciekawe kontakty.

Tropienie bugów, hackowanie, szyfrowanie, walka z algorytmami i z czasem w przestrzeni miasta to coś więcej niż znane już w technologicznym środowisku hackathony czy barcampy. Odrobina dystansu do technologii przydaje się czasem nawet najbardziej doświadczonym koderom – komentuje organizator, Michał Kraus, Dyrektor ds. PR i Marketingu w Grupie Unity.

Gra to nie tylko rywalizacja o tytuł KODMASTERA, to też walka o cenne nagrody, między innymi udział w najciekawszych wydarzeniach programistycznych w Polsce oraz książkowe hity, które każdy koder na swojej półce mieć powinien. Wejść do gry może każdy, kto koduje w PHP i JAVIe, niezależnie od tego czy linijki kodu, które napisał można liczyć w dziesiątkach czy tysiącach.

Więcej szczegółów wydarzenia oraz rejestracja na www.solveit.unity.pl

Partnerami gry są TechCamp, Business Link Wrocław, Fundacja Manus, wydawnictwo Helion oraz księgarnia internetowa Ebookpoint.


 

Grupa Unity to jeden z największych dostawców IT dla e-biznesu w Polsce, liderem w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań e-commerce wspierających wielokanałową sprzedaż i dystrybucję. Jedną z inicjatyw firmy jest TechCamp – największy technologiczny barcamp – cykliczne, bezpłatne spotkania entuzjastów nowych technologii we Wrocławiu i w Krakowie. Już od czterech sezonów zrzesza pasjonatów programowania, grafiki, animacji i wszelkich trendów, które wkraczają do świata IT. Luźna atmosfera, technologiczni guru, techclash i pizza to tylko niektóre atrakcje.

 

Comments are closed.