Przesyłanie strumieni multimediów w oparciu o UserMedia, WebRTC i ASP.NET SignalR
http://pracait.com/aktualnosci/programista-cc-czerwiec-2015/

Znamy zwycięzców drugiej edycji konkursu Marathon24! Drużyna z Polski najlepsza!

W sobotę i niedzielę, 29 i 30 listopada 2014 r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbył się Wielki Finał drugiej edycji konkursu Marathon24. Najlepsi okazali się Polacy.

W miniony weekend, 29 i 30 listopada 2014 r., został przeprowadzony drugi etap największego międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego organizowanego w Polsce – „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime”. Wielki Finał trwał nieprzerwanie przez 24 godziny, a najlepszą okazała się drużyna „SajchoModzajtoSajgon” z Polski. Drugie miejsce zajęli również Polacy – drużyna „Last Minute”, trzecie miejsce przypadło drużynie „Charles University Legion” z Czech.

m24_gdynia_2014-01

Członkowie drużyny zwycięskiej drużyny: Marek Cygan, Przemysław Dębiak i Mateusz Żotkiewicz musieli w Wielkim Finale pokonać 29 innych drużyn z ośmiu krajów w trzech niezwykle wymagających zadaniach. Konkurencja była bardzo ciężka, jednak ostatecznie zespołowi „SajchoModzajtoSajgon” udało się sięgnąć po najwyższe miejsce na podium i nagrodę główną.

Dr Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland, powiedział dziś: „Konkursy takie jak „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime” pokazują, że potrafimy być świetnym gospodarzem dla międzynarodowych drużyn programistycznych, a także posiadamy wybitnych specjalistów od nowych technologii i oprogramowania. Cieszę się z sukcesu drugiej edycji tego konkursu”.

Dr Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdynia, stwierdził: „Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia to polska Dolina Krzemowa. Tu nauka łączy się ze sztuką i biznesem. Na skalę globalną rozwijają się tu nowoczesne technologie, które pomagają w codziennym życiu każdego z nas. Jest to możliwe również dzięki ludziom, najlepszym specjalistom, który przybywają do Gdyni z całego świata. Dlatego też jest to naturalne środowisko konkursów dla najzdolniejszych, takich jak Marathon24.”

Tomasz Kułakowski, Prezes Zarządu CodiLime, dodał: „Druga edycja konkursu Marathon24 była bardzo dużym sukcesem, udało się nam dotrzeć do kilkunastu tysięcy programistów, z których 90 najlepszych gościliśmy w Gdyni. Wierzę, że dalsza tak owocna współpraca i wsparcie ze strony PKO Banku Polskiego, Banku Zachodniego WBK, Asseco Poland oraz miasta Gdynia przyniesie jeszcze lepsze efekty przy organizacji edycji 2015.”

Więcej informacji o konkursie, ostateczny ranking, a także zdjęcia i film z Wielkiego Finału pierwszej i drugiej edycji, znaleźć można na stronie internetowej konkursu pod adresem www.marathon24.com.

 


„Asseco Programming Marathon24 Gdynia. Powered by CodiLime” jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych zespołowych konkursów programistycznych w Europie, zrzeszającym najlepszych programistów z całego świata. Otwarta formuła konkursu pozwala uczestnikom na udział niezależnie od wieku, wykształcenia czy doświadczenia zawodowego. Zawody składają się z dwóch etapów. W kwalifikacjach online wszystkie zarejestrowane drużyny walczą o miejsce w finałowej trzydziestce. Wielki Finał trwa nieprzerwanie przez 24 godziny i przeprowadzany jest w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia (edycje 2013 i 2014). Marathon24 jest organizowany co roku przez CodiLime, Asseco Poland i miasto Gdynia i jest wspierany przez prestiżowe firmy i instytucje takie jak PKO Bank Polski (największy bank w Europie Środkowej), Bank Zachodni WBK, polskie Ministerstwo Gospodarki, polskie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Uniwersytet Warszawski i Polską Akademię Nauk. Edycja 2014 zgromadziła ponad 1600 czołowych programistów z 49 krajów na pięciu kontynentach.

Comments are closed.