Przesyłanie strumieni multimediów w oparciu o UserMedia, WebRTC i ASP.NET SignalR
http://pracait.com/aktualnosci/programista-cc-czerwiec-2015/

Imagine Cup 2015 – pierwsze wyróżnienia dla polskich studentów!

Zespół Help&Care fot. Robert Osiński (1)

Choć do finałów Imagine Cup 2015 pozostało jeszcze kilka miesięcy znamy już pierwsze rozstrzygnięcia w tzw. „Wyzwaniach” (Challenges), czyli dodatkowych rozgrywkach towarzyszących konkursowi. Polska drużyna Help&Care otrzymała właśnie wyróżnienie w wyścigu Pitch Video Challenge w kategorii Projekty Społeczne (World Citizenship)!

Głównym zadaniem w Pitch Video Challenge jest nagranie 3-minutowego filmu prezentującego pomysł na konkursowy projekt. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach (Gry, Innowacje, Projekty Społeczne), otrzymają nagrody w wysokości 3000 dolarów. Wśród zwycięzców znalazły się zespoły: Hōkū (USA), LifeScreen (Czechy) oraz Rapid Response (Irlandia).

Baby Book – projekt zespołu reprezentującego Uniwersytet Gdański to rozwiązanie stworzone z myślą o rodzicach, którzy przy wykorzystaniu aplikacji będą mogli w łatwy sposób zbierać i stale aktualizować ważne dane na temat ich dzieci. Rozwiązanie umożliwia także szybki kontakt z przedszkolem.

„Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że zdobędziemy tak ważne wyróżnienie. Ogromnie nas to cieszy i potwierdza, że nasz projekt Baby Book przykuł uwagę jury. Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej przygody z konkursem Imagine Cup 2015” – powiedziała Karolina Osińska z zespołu Help&Care.

W skład wyróżnionego zespołu wchodzą: Karolina Osińska, Katarzyna Kotlenga oraz Michał Woźniak z Koła Naukowego Informatyki Lider (knilider.org) działającego przy Katedrze Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej informacji o konkursie Imagine Cup 2015 można znaleźć na oficjalnym profilu na portalu Facebook oraz na stronie internetowej. Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego wideo, prezentującego, jak w kilku krokach można zgłosić swój udział w Imagine Cup.

 

Comments are closed.