Przesyłanie strumieni multimediów w oparciu o UserMedia, WebRTC i ASP.NET SignalR
http://pracait.com/aktualnosci/programista-cc-czerwiec-2015/

Jak uniknąć porażek w technologicznych projektach? Jubileuszowy TechCamp pod hasłem HTTP404 już wkrótce!

cover_techcamp copy

 

Kto by pomyślał, że TechCamp – największy technologiczny barcamp w Polsce ma już 4 lata. W kalendarzu imprez IT istniejemy już od czterech sezonów, na naszej scenie zagościło 92 prelegentów, którzy wyświetlili w sumie 1840 slajdów, podczas prawie 50 godzin prelekcji. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowe, ostatnie w tym roku edycje TechCampu –  odcinek #29 już 18 listopada w Krakowie w Pauza in Garden i odcinek #30 – wrocławski, 23 listopada w Sanatorium Kultury.

Tym razem porozmawiamy o błędach. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej się na nich uczyć, szczególnie kiedy są… cudze. Podczas najbliższych odcinków TechCampu przyjrzymy się różnorodnym wpadkom zarówno kompleksowo od strony dużych programistycznych projektów, jak i od strony kodu. Porozmawiamy o tym czego się wystrzegać, żeby nie zaprzepaścić pomysłu na startup oraz o tym jak nie zgubić się w projektowej dżungli i w porę zawrócić z marszu do programistycznej porażki. Opowiemy też o tym jak marketing potrafi namieszać w projektach IT.

Podczas Krakowskiego odcinka wystąpi Adam Kopeć Architekt rozwiązań PHP w Grupie Unity, który na co dzień pracuje w projektach znanych marek, zdobywając doświadczenie w wiedzę o programowaniu systemów klasy enerprise. Podczas swojego wystąpienia, na przykładzie takich projektów opowie on jak nie zabłądzić w drodze do sukcesu, dobierając odpowiednie narzędzia zarówno do problemu, który chcemy rozwiązać, jak i do pracy z aplikacjami o różnej skali. Przybliży też temat Domain Driven Design i wagi jaką ma dla organizacji każdego programistycznego projektu odpowiedni team. Wszyscy, którzy myślą o tworzeniu aplikacji zainteresuje też wystąpienie Mateusza Muchy – założyciela startupu Omni Calculator. Percentage Calculator – pierwsza aplikacja stworzona przez startup ma dwa miliony pobrań i średnią ocen 4,8 w Apple App Store. Aż trudno uwierzyć, że w drodze do takiego sukcesu jest miejsce na jakieś potknięcia… A jak się okazuje było ich niemało. Mateusz w swojej prezentacji opowie o przykładach zarówno tych najbardziej podstawowych, jak i mniej oczywistych błędów w tworzeniu aplikacji.

We Wrocławiu będziemy mieć okazję wysłuchać między innymi Krzysztofa Cieślaka z agencji interaktywnej B-mind oraz Michała Romanowskiego, który zdobywał doświadczenie prowadząc liczne kampanie promocyjne i edukacyjne. Ponadto jest jednym z pomysłodawców i koordynatorem poznańskiej edycji Startup Weekend – unikalnego, międzynarodowego programu inkubującego startupy w ciągu 54 godzin. W swojej karierze również nauczył się sporo na błędach, własnych i innych. Opowie o tym jakie zamieszanie w projektach IT mogą czasem narobić działania marketingowe i… odwrotnie. Podczas wrocławskiego odcinka opowiemy też o najczęstszych błędach w bezpieczeństwie aplikacji, a to jeszcze nie wszystko.

Podczas obu odcinków nie zabraknie też tradycyjnego już tematycznego networkingu, gorącej pizzy oraz bardzo ciekawych nagród!

Zarejestruj się już dziś:

Kraków: http://techcamp29.evenea.pl/

Wrocław: http://techcamp30.evenea.pl/

Na wydarzenie zaprasza organizator – Akademia Unity, wraz z partnerami Grupą Unity oraz Miquido i partnerem strategicznym – Województwem Małopolskim.


Akademia Unity

Od ponad 5 lat aktywnie działamy na rzecz edukacji rynku w wykorzystaniu Internetu w biznesie. Nasze flagowe wydarzenia to m.in. Roadshow E-commerce w praktyce, cykl barcampów technologicznych TechCamp oraz konferencje z zakresu e-biznesu prowadzone w Krakowie. Aktywnie uczestniczymy w konferencjach, seminariach, targach starając się przekazać zarówno wiedzę technologiczną jak i biznesową. Łączenie tych tematów powoduję, że na organizowanych przez nas eventach pojawia się coraz więcej ciekawych gości i prelegentów. Tłem działań dla Akademii Unity jest działalność biznesowa Grupy Unity – największego dostawcy systemów e-commerce na polskim rynku, który tworzy kompleksowe rozwiązania, wspierające nowoczesną wielokanałową sprzedaż i dystrybucję, wykorzystującą wszystkie punkty styku z konsumentami.

Comments are closed.