Przesyłanie strumieni multimediów w oparciu o UserMedia, WebRTC i ASP.NET SignalR
http://pracait.com/aktualnosci/programista-cc-czerwiec-2015/

Programiści .NET opanowali Stadion Miejski we Wrocławiu

NET_DeveloperDaysW dniach 14-16 października na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbyła się konferencja .NET DeveloperDays. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechało prawie 300 pasjonatów programowania w technologii .NET. Uczestniczyli w warsztatach oraz prelekcjach prowadzonych przez najlepszych ekspertów z Polski i z zagranicy. Gościem specjalnym konferencji była Kate Gregory z Kanady, światowy autorytet w dziedzinie programowania, która poprowadziła m.in. zaawansowany warsztat „Visual Studio Master Class”.

W październiku przez trzy dni Wrocław był polską stolicą programistów technologii .NET, którzy z całego kraju zjechali na konferencję .NET DeveloperDays. W Centrum Konferencyjno-Biznesowym Stadionu Miejskiego we Wrocławiu na uczestników czekali uznani eksperci, którzy przygotowali szereg ciekawych a jednocześnie bardzo technicznych prelekcji.

Pierwszego dnia wydarzenia pasjonaci technologii .NET mieli okazję podnosić swoje kwalifikacje podczas dwóch sesji warsztatów. Jeden z nich poprowadziła Kate Gregory, która przyleciała do Wrocławia z Kanady na specjalne zaproszenie organizatorów Developer Days.  Poprowadziła warsztat „Visual Studio Master Class”, który zgromadził specjalistów IT chcących podnieść swoje kompetencje w obszarze Visual Studio.

Na uczestników drugiego i trzeciego dnia konferencji czekało 20 sesji tematycznych. Wśród prelegentów pojawili się dwaj czołowi specjaliści Microsoft od technologii developerskich: Tomasz Kopacz i Bartłomiej Zass. Poprowadzili oni podczas konferencji 3 sesje techniczne oraz  keynote: „Teraźniejszość i przyszłość .NET”.

„Cieszymy się, że tak wielu programistów wzięło udział w konferencji .NET DeveloperDays. Pełna sala podczas prelekcji w ramach konferencji świadczy o chęci ciągłego podnoszenia kwalifikacji w środowisku osób zajmujących się programowaniem w technologii .NET. Pokazuje to, że developerzy stawiają na rozwój kompetencji, ugruntowywanie własnej wiedzy i poznawanie nowych technik, które przekładają się na efektywność ich pracy. Naszym priorytetem było przekazanie kompleksowej wiedzy na temat nowych trendów i sposobów wykorzystania technologii .NET. Dziękujemy uczestnikom za opinie i komentarze – weźmiemy wszystkie pod uwagę organizując kolejną edycję .NET DeveloperDays w przyszłym roku.” – powiedział Maciej Pilecki,  przewodniczący Komitetu Organizacyjnego .NET DeveloperDays.

Innymi ekspertami, którzy poprowadzili swoje prelekcje podczas konferencji byli: Marcin Kawalerowicz, Rafał Legiędź, Andrea Saltarello, Kate Gregory oraz Maciej Pilecki. Ostatniego dnia konferencji Sebastian Tkocz przedstawił możliwości technologii Azure ServiceBus. Tomasz Onyszko opowiedział m.in. czym jest OAuth 2.0, a czym OpenID Connect, jak z nich skorzystać i co wspólnego mają z Windows Azure i .NET. W gronie prelegentów ostatniego dnia pojawili się także: Cezary Nolewajka, Konrad Łukasik, Damian Widera oraz Kate Gregory.

Oprócz warsztatów i wykładów, na uczestników konferencji .NET DeveloperDays czekała impreza integrująca środowisko programistów, a także możliwość zwiedzenia Stadionu Miejskiego – areny finałów Euro 2012.

***

O konferencji .NET DeveloperDays

Konferencja .NET DeveloperDays wyróżnia się starannie dobranym zestawem prelegentów, którzy wygłoszą szereg interesujących prezentacji na temat trendów i kierunków, w jakich będzie rozwijać się technologia .NET. Gościem specjalnym konferencji będzie m.in. Kate Gregory – światowy autorytet w dziedzinie programowania, która poprowadzi warsztat poświęcony w całości Visual Studio oraz w części konferencyjnej poprowadzi sesje poświęcone temu oprogramowaniu.

Podczas trwania zjazdu dostępna była strefa ekspertów, którzy odpowiadali na najtrudniejsze pytania z dziedziny tworzenia aplikacji oraz dzielili się z uczestnikami swoim doświadczeniem zawodowym.

Głównymi partnerami .NET DeveloperDays byli: Krajowy Rejestr Długów, Objectivity, Credit Suisse,IT Kontrakt oraz Luxoft. Partnerem Merytorycznym konferencji został Microsoft.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie internetowej: www.developerdays.pl

Comments are closed.