Przesyłanie strumieni multimediów w oparciu o UserMedia, WebRTC i ASP.NET SignalR
http://pracait.com/aktualnosci/programista-cc-czerwiec-2015/

Warszawski programista nagrodzony w konkursie Digital Banking

plakat_wersja PL_druk

30 tys. za najlepsze rozwiązanie programistyczne – warszawski programista nagrodzony w konkursie Digital Banking
Piotr Adamus, warszawski programista, zdobył pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 30 tys. złotych w konkursie Digital Banking, organizowanym przez firmę GFT Polska. Jury uznało, że zaproponował on najlepsze rozwiązanie wdrożenia silnika obsługującego transakcje giełdowe. Drugie miejsce zajął Jacek Staniak, a trzecie Grzegorz Wilkowicz. Wszyscy trzej finaliści zostali zaproszeni do wzięcia udziału w festiwalu technologii i innowacji CODE_n new.New Festival w Karlsruhe, niedaleko Stuttgartu.
Kalrsruhe, 21 września 2016 r. – Konkurs Digital Banking był dla programistów okazją do przetestowania swoich umiejętności tworzenia wysokiej jakości, dobrze przetestowanego kodu, a także poznania mechanizmów podobnych do tych, które na co dzień umożliwiają płynne działanie Wall Street czy londyńskiego City. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 200 uczestników, którzy w sumie stworzyli 75 tys. linii kodu. Zgłoszone rozwiązania były oceniane pod kątem zgodności z założeniami zadania konkursowego i jakości kodu.
– Polscy programiści cieszą się coraz większą renomą na arenie międzynarodowej. W opublikowanym niedawno rankingu portalu Hackerrank.com rodzimi twórcy oprogramowania zostali ocenieni jako jedni z trzech najlepszych na świecie. Celem konkursu Digital Banking jest wspieranie talentów i stawianie zdolnym koderom wyzwań motywujących ich do dalszego rozwoju – mówi Piotr Kania, dyrektor zarządzający GFT Polska, organizator konkursu.
Jury konkursu wybrało trzy projekty, które znalazły się w ścisłym finale, a ich autorzy zostali zaproszeni na ceremonię rozdania odbywającą się podczas festiwalu technologii i innowacji CODE_n new.New Festival w Karlsruhe, niedaleko Stuttgartu. Program wydarzenia odbywającego się w dniach 20-22 września, obejmuje prezentację najnowszych trendów w obszarze cyfryzacji. Festiwal jest też doskonałą okazją do nawiązania kontaktu i wymiany wiedzy ze specjalistami w tej dziedzinie. Finaliści poznali ostateczne wyniki konkursu w czasie ceremonii rozdania nagród, w środę 21 września. Pierwsze miejsce i 30 tys. złotych zdobył Piotr Adamus, druga nagroda trafiła do Jacka Staniaka. Na podium stanął także Grzegorz Wilkowicz.
– Zwycięskie rozwiązanie zastosowało inteligentne i konfigurowalne podejście do silnika transakcyjnego. Efektywne wykorzystanie możliwości nowoczesnych języków programowania wpłynęło na jego czytelność i stabilność. Wszystkie te czynniki połączone z pomyślnymi wynikami testów zapewniły mu pierwsze miejsce – mówi Marek Strejczek, juror konkursu.
– Do wzięcia udziału w konkursie motywowała mnie chęć sprawdzenia swoich umiejętności. Tematyka zadania jest powiązana z tym, czym zajmuję się zawodowo na co dzień, a jego poziom trudności gwarantował, że udział w konkursie będzie szansą, aby nauczyć się czegoś nowego. Stworzenie dobrego rozwiązania wymagało z jednej strony kompetencji technicznych, z drugiej zrozumienia bądź poznania mechanizmów wykorzystywanych w branży bankowości inwestycyjnej. Podsumowując, udział w konkursie był dla mnie naprawdę wartościowym doświadczeniem, polecam go każdemu, kto chce zweryfikować swoje umiejętności – komentuje Piotr Adamus, zwycięzca tegorocznego konkursu Digital Banking.
Patronat honorowy nad konkursem objęła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Uniwersytet Łódzki, a także ICT Polska Centralna Klaster.
Partnerami medialnymi inicjatywy są magazyn Software Developer’s Journal, ITwiz, Programista i Młodzi w Łodzi.


O GFT:
GFT Technologies SE jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego zarówno w zakresie technologicznych wyzwań cyfrowej rewolucji, jak i rozwiązań dotyczących regulacji rynkowych.
GFT Technologies SE łączy doradztwo, kreatywność i znajomość technologii ze specjalistyczną wiedzą z dziedziny finansów, dzięki czemu największe światowe instytucje finansowe powierzyły GFT transformację swoich organizacji. Dzięki platformie innowacji CODE_n, GFT oferuje również bezpośredni dostęp do globalnej sieci innowacji, umożliwiającej dopasowanie się do przełomowych trendów w sektorze finansowym.
GFT Technologies SE odnotowała przychody na poziomie przekraczającym 374 mln EURO w 2015 roku i jest notowana na giełdzie we Frankfurcie (TecDAX ISIN: DE0005800601). GFT to międzynarodowa firma z siedzibą w Niemczech, która zatrudnia 4500 pracowników w 12 krajach. GFT Polska (wcześniej Rule Financial) jest obecna w Polsce od 2007 roku.

Comments are closed.