Przesyłanie strumieni multimediów w oparciu o UserMedia, WebRTC i ASP.NET SignalR
http://pracait.com/aktualnosci/programista-cc-czerwiec-2015/

Wielki Finał trzeciej edycji konkursu Marathon24 odbędzie się w Warszawie!

maraton

Wielki Finał tegorocznej, trzeciej już edycji międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego „Programming Marathon24 Warsaw 2015. Powered by DeepSense.io” odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Wielki Finał zostanie włączony w harmonogram obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

W tym roku zorganizowana zostanie już trzecia edycja międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego Marathon24. Jest to konkurs o globalnym zasięgu, jeden z największych tego typu w Europie, który zrzesza najlepszych programistów na świecie. Poprzednia edycja konkursu Marathon24 cieszyła się bardzo dużą popularnością – do kwalifikacji on-line zarejestrowało się ponad 1600 informatyków z 49 krajów, a w Wielkim Finale najlepsza okazała się drużyna z Polski.

Tegoroczna edycja konkursu będzie włączona w program obchodów Jubileuszu 200-lecia istnienia Uniwersytetu Warszawskiego. Kwalifikacje on-line, w których udział mogą wziąć wszystkie zarejestrowane trzyosobowe drużyny, odbędą się 17 października 2015 r. Wtedy też zostanie wyłonionych 30 zespołów, które będą zaproszone do udziału w finale. Wielki Finał konkursu będzie jednym z wydarzeń Programu Centralnego obchodów Jubileuszu i zostanie przeprowadzony 28 i 29 listopada 2015 r. w niezwykle prestiżowej lokalizacji – w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej.

Profesor Jan Madey z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego powiedział dzisiaj: „Konkurs Marathon24 jest doskonałą okazją, żeby wśród programistów z zagranicy zaprezentować Polskę jako kraj atrakcyjny dla nich pod względem technologicznych wyzwań. Również fakt, że zwycięzcami zarówno pierwszej, jak i drugiej edycji zostali nasi rodacy pokazuje, że polscy programiści nie tylko w niczym nie ustępują najlepszym specjalistom z innych stron świata, ale wręcz w wielu przypadkach ich wyprzedzają.”

Tomasz Kułakowski, Prezes Zarządu CodiLime, dodał: „Bardzo cieszę się, że w tym roku organizujemy już trzecią edycję konkursu Marathon24, jestem przekonany, że spotka się ona z jeszcze większym zainteresowaniem niż dwie poprzednie, które zgromadziły w sumie prawie 2500 programistów. Jestem też dumny, że Wielki Finał odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie i zostanie włączony w Program Centralny obchodów Jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego. To podkreśla bardzo duże znaczenie konkursu nie tylko dla rozwoju i promocji polskiej informatyki, ale także dla środowiska akademickiego.”

Rejestracja do konkursu rusza 1 września 2015 r. na stronie www.marathon24.com.

Więcej informacji o konkursie, a także zdjęcia i film z Wielkiego Finału pierwszej i drugiej edycji, znaleźć można na stronie internetowej konkursu pod adresem www.marathon24.com.

Comments are closed.