Przesyłanie strumieni multimediów w oparciu o UserMedia, WebRTC i ASP.NET SignalR
http://pracait.com/aktualnosci/programista-cc-czerwiec-2015/

Znamy zwycięzcę DigITal Banking!

Intuicyjny serwis usprawniający płatności online to zwycięski projekt pierwszej edycji polskiego konkursu DigITal Banking. Nowatorski prototyp aplikacji podczas międzynarodowych targów CeBIT w Hanowerze przedstawił jego twórca, dwudziestosześcioletni programista z Poznania. W jaki sposób przyczyni się do rozwoju cyfrowej bankowości?

Od kilku dni Hanower jest międzynarodową stolicą innowacyjności. Podczas targów CeBIT 2015, w otoczeniu technologicznych rozwiązań rodem z przyszłości, poznaliśmy zwycięzcę konkursu DigITal Banking. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Matłosz z koncepcją platformy do dokonywania płatności bez konieczności logowania do serwisu bankowego. – Celem naszej inicjatywy jest promocja rozwiązań informatycznych przyczyniających się do rozwoju koncepcji cyfrowej bankowości. Zwycięski projekt w pełni wpisuje się w to założenie: nie jest to teoretyczne opracowanie, ale gotowy pomysł – uzasadnia wybór Piotr Kania, Dyrektor Zarządzający GFT Polska, organizatora DigITal Banking. Projekt zdobył maksymalną liczbę punktów w ocenie, m.in. prototypu i jakości kodu. Jury wysoko zrecenzowało także innowacyjność pomysłu oraz jego wartość biznesową.

Projekt poznańskiego programisty to intuicyjna platforma do dokonywania płatności z ominięciem logowania do banku. Zadaniem systemu jest automatyzacja procesów, co w efekcie wpływa na szybkość przeprowadzanych transakcji. Serwis, który w założeniu ma być oferowany przez banki, będzie posiadał również funkcję zapisywania i analizy historii zakupów, co przełoży się na automatyczne rekomendacje podobnych produktów.

W finale konkursu znalazły się również system analizy portfeli inwestycyjnych z dedykowaną funkcją kalkulacji ryzyka i strat Jacka Janickiego oraz pomysł Arkadiusza Hajduka „Prześwietl.pl”, czyli agregator danych dot. spółek giełdowych, który może być używany jako efektywne narzędzie przy podejmowaniu decyzji np. o zakupie akcji danego przedsiębiorstwa. Jako finaliści konkursu, wszyscy autorzy wzięli udział w Targach Informatycznych CeBIT 2015 w Hanowerze oraz otrzymali nagrody pieniężne o łącznej puli 40 tys. zł na dalszy rozwój swoich projektów.


GFT_logo

O GFT:

GFT jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego.
Z siedzibą w Niemczech, GFT Group oferuje technologiczną ekspertyzę, siłę innowacji oraz najwyższą jakość od ponad 25 lat. Założona w 1987 roku firma, odnotowała w 2013 przychody na poziomie przekraczającym 260 mln EURO. Z globalnym zespołem 4200 specjalistów, firma jest obecna w 11 krajach za pośrednictwem 32 biur, w tym także i w Polsce. The GFT Group jest notowana na giełdzie we Frankfurcie (Prime Standard).

Comments are closed.